فیروزه کوبی هنر سنگ و فلز

سنگ فیروزه از زیبا ترین سنگ های زینتی به شمار میرود که از معادن استخراج میشود، قطعات غیر قابل استفاده ی این شنگ های استخراج شده به کارگاه های فیروزه کوبی جهت تولید محصولات فیروزه کوب میروند.سنگ فیروزه ی اصل متعلق به ایران میباشد و در معادن نزدیک نیشابور یافت میشود.رنگ این سنگ های زیبا بسیار متنوع میباشد و شامل یک طیف رنگی از سبز تا آبی است.


سنگ فیروزه


فیروزه کوبی هنر نشاندن همین قطعات سنگ بر روی سطوح فلزات، که عمدتا فلزاتی از جنس مس را برای این کار انتخاب میشود اگر چه فلزات دیگری هم چون برنج نیز کاربرد دارد.

فیروزه کوبی علاوه بر روی ظروف، بر روی زیورآلات مختلف هم چون گردنبند و گوشواره نیز انجام میگیرد و اولین آثار فیروزه کوبی در مشهد و در حدود 70 سال پیش ساخته شدند اما امروزه فیروزه کوبی تنها در اصفهان رواج دارد.


خرید شکلات خوری فیروزه


قیمت ظروف فیروزه کوبی اصفهان بر اساس نظم و ترتیب به کار رفته شده در چیدمان سنگ های فیروزه و فواصل میان این سنگ ها تعیین میشود.به گونه ای که هرچه یک اثر فیروزه پرکار تر و فواصل میان قطعه های سنگ ها کمتر باشد، ارزش هنری آن و به طبع قیمت آن بالاتر میرود.


شکلات خوری فیروزه


خرید اینترنتی ظروف فیروزه کوبی اصفهان نیز مثل خرید سایر کالاها با پیشرفت تکنولوژی و به جود آمدن اینترنت افزایش یافته است و عرضه کنندگان فیروزه کوبی این روز ها به صورت آنلاین اقدام به فروش محصولات خود کرده اند.


قیمت شکلات خوری فیروزه کوب


فروشگاه تک سبد از آن دسته عرضه کنندگان آنلاین فیروزه کوبی میباشد که شکلات خوری فیروزه با ارتفاع 16 سانتی متر را با قیمت 270000 تومان به فروش گذاشته است.


خرید محصول