فروش اینترنتی سفره قلمکار اصفهان | ارزان

آیا تا به حال در بازارهای سنتی، پارچه های قلمکاری را مشاهده کرده اید؟ آیا می دانید این پارچه های زیبای سنتی چگونه تهیه می شوند؟ هنر قلمکاری با شکل و شمایل امروزی از دوران صفویان شکل گرفته است.
اولین گام در تهیه قلمکاری ساخت قالب برای حک کردن طرح ها بر روی پارچه های قلمکاری می باشد، این قالب ها که چوبی ی باشند و تهیه آنها نیاز به ظرافت خاصی دارد.
در تهیه یک پراچه قلمکاری اصیل تمامی رنگ های بکار رفته طبیعی می باشند. مرحله اول آماده کردن پارچه قلمکاری را مازو می نامند که رنگ پارچه کرم رنگ می شود.
مرحله بعدی که نقش انداختن بر روی پارچه می باشد که نقش قالب‌ها با استفاده از  رنگ‌های مختلف، روی پارچه مازو شده برگردانده می‌شود. مرحله نقش زنی بر روی پارچه بسیار دقیق و وقت گیر می باشد.
بعد از مرحله نقش زنی، پارچه های نقش زده را شستشو می دهند و در صورت عدم تکمیل طرح یا نیاز به شدت رنگ بیشتری باشد این مراحل با قلمو انجام می شود.
از جمله عوامل تعیین کننده مرغوبیت پارچه قلمکار، جنس پارچه بکار برده شده و همچنین مرغوبیت رنگ بکار رفته در قلمکاری می باشد که حتما باید از رنگ های طبیعی استفاده شود.

 با توجه به کارگاه های متعدد قلمکاری در اصفهان و استقبال از این هنر اصیل، فروش سفره قلمکار اصفهان به عنوان یکی از سوغاتی های اصیل این شهر می باشد.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

اطلاعات بیشتر و خرید