بررسی وضعیت میناکاری در اصفهان

همان گونه که میدانید میناکاری در اصفهان بیش از هر جای دیگری در ایران پیشرفت و ترقی داشته است و امروزه توانسته است به تنهایی آمار جذب گردشگر در اصفهان را بالا ببرد و از این رو باعث کسب درآمد از طریق همین گردشگران شود، هم چنین باعث اشتغال زایی در این شهر شده است و جوانان اصفهانی بسیاری در کارگاه های میناکاری مشغول به کار شده اند.


قاب مینا طرح نیلگون


با این همه مزایایی که میناکاری به عنوان یک صنایع دستی برای اصفهان داشته است، اما متاسفانه مسئولین صنایع دستی هیچ گونه توجهی به این هنر زیبا و افراد شاغل در این هنر نداشته اند.اصلا همین تلاش شبانه روزی میناکاران است که باعث میشود، گردشگران با خرید ظروف میناکاری اصفهان فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی_اصفهانی در بین اقوام و ملل مختلف معرفی نمایند و سبب شهرت شهر گردند.


خرید قاب مینا


یکی دیگر از مشکلاتی که د تولید ظروف میناکاری اصفهان مشکل ساز شده و سبب کاهش چشم گیر تولید این آثار گشته است، بالارفتن قیمت ارز و به طبع آن گرانی مواد اولیه ای که قرار است از آلمان و دیگر کشور های خارجی وارد ایران بشود، میباشد.حال امیداوار است با باز شدن دریچه ی صادرات بر روی میناکاری تمامی این مشکلات برطرف گردد.


قاب مینا


اطلاعات بیشتر و خرید


قاب های میناکاری از جمله آثاری هستند که بسیار مورد توجه و استقبال گردشگران و بخصوص گردشگران خارجی قرار میگیرند و میتوانند به عنوان هدیه و یا سوغات با خاطری ماندکار در ذهن ها بهترین گزینه باشند.

قاب بشقاب مینا طرح نیلگون با ابعاد 35*35 سانتی متر و با قیمت 89000 تومان بسیار چشم نواز و زیبا میباشد و میتواند مزین دیوارهای منزل باشند.


گلدان طرح سما


اطلاعات بیشتر و خرید


یکی دیگر از قاب های برجسته ی  میناکاری با همین ابعاد و قیمت، قاب میناکاری طرح سما میباشد که آن هم با قیمت 89000 تومان به فروش میرسد.