بازار پر رونق مینا

میناکاری از میان صنایع دستی دیگر توانسته است علاقه مندان بسیاری را به سمت خود جذب نماید و بیش از بقیه ی آثار هنری با استقبال مواجه میشود و محصولات آن توسط عوام خریداری میگردد.میناکاری در اصفهان بیش از هر نقطه ی دیگری در اصفهان  رواج دارد و کارگاه های بزرگ و کوچک بسیاری در سطح این شهر مشغول ساخت و تولید ظروف میناکاری هستند.


خرید قاب مینا طرح پروانهاگر به اصفهان و بخصوص به میدان نقش جهان آن سری بزنید، به چشم خود میبینید و بر واقعیت این موضوع واقف میشوید، چرا که در سراسر این میدان بزرگ جوانان هنرمند بسیاری خواهید دید که مشغول کار بر روی ظروف میناکاری میباشند و آثار ساخته شده ی آنان نیز همان جا به فروش میرسد.


قاب طرح سه پروانه


درست است که قیمت ظروف میناکاری اصفهان در تصور اغلب مردم بالا است، اما در مقایسه با مواد اولیه ی استفاده شده در کار که از قضا بسیار گران هم است و از کشور های خارجی واد میگردد، (که بیش از همه رنگ هایی مینا گرفتار مشکل گرانی شده است) و هم چنین دقت، ظرافت و زمانی که یک هنرمند میناکار صرف میکند، بسیار ناچیز هم میباشند.


قیمت قاب میناامروزه در تهیه ی آثار میناکاری دیگر رنگ های طبیعی کاربردی ندارند و عمدتا در تهیه ی همه ظروف مینا از رنگ های صنعتی استفاده میگردد.غالبا تمامی محصولات میناکاری به رنگ آبی و فیروزه ای هستند و کم پیش می آید که به رنگ های دیگر باشند.حال اگر در ساخت این آثار از رنگ های دیگر همچون سبز بکار برود، ظاهری متفاوت تر به خود میگیرد.


قاب طرح پروانه


قاب های میناکاری سه پروانه به ابعاد 27*57.5 سانتی متر میباشد و پروانه های آن از جنس مس هستند.این قاب ها که اثر دست، استاد بزرگوار حجازی میباشد به دو رنگ سبز و آبی در فروشگاه بزرگ تک سبد به قیمت 138000 تومان عرضه شده است. نمونه ی تک پروانه ی آن نیز به قیمت 49000 تومان میباشد.