بازارچه های فصلی صنایع دستی و خرید فیروزه کوبی

 ایران با دارا بودن بالاترین توع صنایع دستی به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع دستی در جهان نیازمند فراهم آوردن زمینه ای برای تضمین درآمد و بازار فروش این صنایع دستی می باشد. 

 

 

 

صنایع دستی ایرانی که جز صنایع بومی کشور محسوب می شوند، بیانگر اندیشه هنری هنرمندان ایرانی بوده و فروش صنایع دستی موتور محرک برای تولید این صنایع می باشد.

 

 

 

با توجه به اینکه افزایش تولید صنایع دستی در گرو فروش آن چه در بازار داخلی و چه در بازار های خارجی می باشد، نیاز به استفاده از نوآوری و خلاقیت در تولید صنایع دستی برای پاسخ گویی به نیاز جامعه ضروری می باشد.

 

 

 

در این راستا نیازبه تلاش و کاربرد خلاقیت هنرمندان عرصه صنایع دستی در زمینه تولید محصولات هنری کاربردی بیش از پیش احساس می شود.

 

 

صنایع دستی در زمره صنایع دستی ارزان قیمت می باشند که در سال های اخیر در امر اشتغالزایی و امرار معاش و سود آوری ارزی در کشور نقش بسزایی داشته است.

 

 

 

رشد و توسعه صنایع دستی به منظور افزایش سودآوری این صنایع نیاز به فراهم آوردن بستر فروش مناسب برای صنایع دستی می باشد.

 

 

 

از مهمترین مواردی که باید بر روی آن سرمایه گذاری شود ایجاد بازار فروش با تمرکز بر روی افزایش کیفیت محصولات، کاربردی کردن انها و استفاده از خلاقیت و نوآوری در صنایع دستی می باشد.

 

 

 

از مهمترین ویژگی های صنایع دستی در فراهم آوردن بستر اشتغال زایی باید به سهولت تاسیس کارگاه های تولید صنایع دستی و نیاز به نیروی انسانس در تولید این صنایع اشاره کرد.

 

 

 

یکی از صنایع دستی ایرانی که قدمت چندانی ندارد اما به دلیل ویژگی نوآورانه بودن و همچنین کاربردی بودن آن در سال های اخیر رشد چشم گیری داشته است هنر فیروزه کوبی می باشد.

 

 

 

فیروزه کوبی هنری زیبا و چشم نواز که با نشاندن قطعات ریز فیروزه بر روی زیر ساخت های مختلف پدید می آید، هنری نوپا که خاستگاه آن شهر مشهد بوده و از این شهر به سایر شهر های ایران گسیل یافته است.

 

 

 

فیروزه معادن نیشابور در کارگاه های تولید زیورآلات فیروزه کوبی مشهد برای تولید زیورآلاتی مورد استفاده قرار می گرفت که بیشتر به دلیل محبوبیت سنگ فیروزه آن مورد توجه و مقبولیت بوده.

 

 

 

به تدریج این هنر به سایر شهر های کشور نیز گسیل یافته و هم اکنون مهد هنر فیروزه کوبی ایران شهر اصفهان می باشد و خرید ظروف فیروزه کوبی یکی از مهمترین سوغات اصفهان می باشد.

 

  

 

این هنر زیبا در شهر اصفهان بیشترین پیشرفت را داشته و ظرافت و دقت هنرمند اصفهانی توانسته است ظروف فیروزه کوبی زیبا و با کیفیتی تولید کرده که سهم خوبی از بازار صادرات صنایع دستی را به خود اختصاص داده.

 یکی از دلایل محبوبیت محصولات فیروزه کوبی اصفهان علاوه بر تنوع این محصولات، کاربردی بودن آنها می باشد از جمله این محصولات می توان به شکلات خوری فیروزه کوبی و آینه و شمعدان فیروزه کوبی اصفهان نام برد.سازمان صنایع دستی شهر اصفهان به منظور فراهم آوردن بستری مناسب برای آشنایی مردم با هنر های دستی اصفهان از جمله فیروزه کوبی اصفهان و ایجاد فرهنگ خرید و استفاده از صنایع دستی اقدام به برپایی نمایشگاه های فصلی و مناسبتی در این راستا کرده.
برای مشاهده تنوع محصولات فیروزه کوبی و خرید اینترنتی فیروزه کوبی اصفهان به وب سایت تک سبد مراجعه نموده و از یک خرید راحت و مطمئن بهرمند شوید.برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید